Главная
Главная
Главная
Главная
Сообщение
Карта сайта
  • pic1
  • pic1
  • pic1
Для чого Україні потрібна соя? Назад

Перш за все варто сказати, соя зайва лише в ковбасних виробах, тоді як в сільському господарстві являється вигідним та перспективним продуктом. Соя – це складова трьох частин: продукт харчування, добриво та валюта.

Декілька десятків років тому соя потрапила в Україну із азіатської території і спочатку досить рідко зустрічалася на українських полях. Ще донедавна Україна не могла похвастатись масштабним виробництвом сої. Наприклад, в 90-х роках ХХ століття збори сої не перевищували 40-45 тисяч тонн, тоді як 2014 рік вважається рекордним по валовому збору сої – близько 3,5 млн. тонн. Сьогодні Україна належить до числа десяти найбільших експортерів сої та насіння пшениці.

Компанія «Агробонус»пропонує широкий асортимент різноманітного насіння та добрив для рослин

Збільшення виробництва продукту відбулось не тільки завдяки розширенню земельних ділянок, відбувся ріст врожайностібільше 50-60 ц/га. Раніше вирощуванням сої займалися лише великі аграрні підприємства, сьогодні в області виробництва задіяні приватні господарства невеликих масштабів. На території України їх налічується близько 7 тисяч. Оскільки рентабельність виробництва сої виросла до 35-40%.

Не буде ГМО – буде валюта

Спеціалісти стверджують, що в України є всі шанси отримати за експорт сої більше мільярда доларів, оскільки експортується майже 2,4 млн. тонн. Договір про купівлю відбувається частіше всього між країнами Азії та Європейського союзу, де виставляють суворі вимоги якості. Саме тому українським господарствам потрібно постаратися, щоб вирватися в лідери та закріпити позиції на міжнародному ринку.

Що для цього потрібно?

Визначитися з ситуацією генетично модифікованих організмів. Вчені заперечують їх загрозу, проте багато хто використовує сою в їжу.

В цьому питанні Україна має певні переваги. Законодавча сторона забороняє вирощування генних культур. Саме тому Україна входить в число масштабних виробників нетрансгенної сої. За таких обставин Китай являється великим покупцем української сої та насіння пшениці, хоча сам вирощує та експортує дану культуру. Проте для дотримання подібних норм потрібен суворий контроль зі сторони влади.

Оскільки насіння сої Україна закуповує в Європі, де генно-модифіковані культури дозволені законом. В таких умовах досить складно підтримувати марку.

Розвиток процесу переробки

Нажаль, Україна являється експортером сировини, а не переробленої продукції. Тому за кордоном створюються робочі місця, ідуть відрахування в державний бюджет. А це означає, що інші країни заробляють на українській сої. Масло і шрот користуються популярністю на міжнародному ринку, тому потрібно створити відділ переробки на території України. Експерти пропонують підняти мито для розширення підприємств по виробництву масла та шроту.

В свою чергу аграрії стверджують про збільшення площі посівів, що має витіснити такі культури як ріпак та соняшник, який тільки виснажує землю. Тоді як соя насичує ґрунт азотом та поживними речовинами.

Для вирощування сої не потрібно залучати велику кількість добрив та засобів захисту рослин, як для насіння пшениці чи кукурудзи. На сої досить мала кількість шкідників, що зменшує необхідність в обробці фунгіцидами. Насіння сої не споживають ні птахи, ні миші, оскільки являється неїстівним в не переробленому вигляді.

Компанія «Агробонус»має широкий асортимент різноманітних видів насіння з якісними характеристиками та доступною ціною.

Соя дає високу врожайність в сприятливих умовах: достатня кількість вологи, тепла та поживних речовин в ґрунті. Головне, це правильно підібрати сорт сої для конкретної території


2015-05-20 16:30:10

Главная