Главная
Главная
Главная
Главная
Сообщение
Карта сайта
 • pic1
 • pic1
 • pic1
В пошуках вигідної ніші Назад

Спеціалісти сільського господарства рекомендують звернути увагу на інші області продукції, зокрема на вирощування та розвиток аграрних культур, які не відзначаються популярністю та широкою поширеністю. Такі культури отримали назву «нішевих», серед них можна виділити сорго, нут, амарант, льон, гірчицю та інші. Компанія «Агробонус» пропонує насіння різноманітних культур по доступній ціні.  

Як відзначають спеціалісти, лише невелика частина аграріїв, 7% підприємств згодні впровадити подібні культури в сівозміну. Проте інші аграрії не поспішають займатися вирощуванням цієї продукції. Нажаль, вони не розуміють усіх переваг від введення нової ніші в виробництво.

Переваги нової ніші:

 • Урізноманітнення сівозміни.
 • Додаткове джерело фінансових прибутків.
 • Скорочується число витрат на засоби захисту рослин, мінеральні та механічні добрива.
 • Оздоровлення ґрунту та збереження в ньому корисних речовин.
 • Підвищення родючості ґрунту та врожайності культури.

Розмежування культур

Українські аграрії надто захопилися розведенням та вирощуванням пшениці, кукурудзи та соняшника і при цьому зовсім забули про необхідність сівозміни для відновлення земельних ресурсів. Ґрунти виснажуються з кожним роком все більше і більше, поступово зникає верхній шар родючого ґрунту. При цьому коштів на підтримку родючості за рахунок добрив теж не вистачає, як і на засоби захисту рослин. Компанія «Агробонус» пропонує широкий асортимент засобів захисту та добрив.

Якщо порівнювати ситуацію, то варто сказати, що вартість соняшника підвищилась до рівня 10 тисяч гривень за тонну. В той час як в світовому масштабі вартість кукурудзи та пшениці не змінюється на протязі трьох років. Аграрії відзначають лише один плюс від вирощування цих культур – вони легко розходяться на ринку, проте по мінімальній ціні. Безперечно, трейдери самостійно можуть транспортувати придбаний товар, але українські аграрії все таки залишаються в мінусі. Прийшов час змінювати асортимент рослин.

Введення нових культур

 • Сорго.В найближчий час Україна може отримати для експорту нову культуру. Фуражне сорго має якісні характеристики, що дозволяє вирощувати культуру в умовах високих температур та засухи. Сорго може рости на засолених ґрунтах та являється хорошим варіантом для жорстких ґрунтів та специфічних кліматичних умов південних регіонів. Сорго як сільськогосподарська культура має високу рентабельність, близько 30-35%. Як і амарант сорго підходить як сівозміна після зернових культур.  
 • Гірчиця.Це ще один різновид аграрної культури для сівозміни. Вона може рости навіть після соняшника, а насіння гірчиці користуються великим попитом в європейських країнах. Вартість за тону доходить до 1000 євро.
 • Нут.Ця зернобобова культура має досить незначне поширення на території України. Нут виступає як якісний попередник під пшеницю. Дана культура приносить хороші результати врожайності навіть в умовах посушливого клімату. Крім цього нут збагачує землю азотом. Для вирощування культури не потрібно залучати спеціальну техніку чи засоби захисту рослин, можна користуватися тими технічними засобами, що й для зернових культур. Серед інших переваг варто виділити економічну привабливість продукту. Рентабельність культури складає від 25 до 85%. Коливання залежать від методів вирощування нуту, покупця та періоду продажу.

Отже, українським аграріям варто звернути увагу на альтернативні варіанти сільськогосподарських культур, які вимагають мінімум витрат і пропонують максимум переваг


2015-05-20 14:12:11

Главная