Главная
Главная
Главная
Главная
Сообщение
Карта сайта
  • pic1
  • pic1
  • pic1
Вермикультивування як засіб отримати органічне добриво Назад

Ще донедавна перед сільським господарством не виникало проблем по розведенню та отриманню біологічних добрив і біогумусу. Проте стрімке збільшення населення планети та зниження якості земельних ресурсів підштовхнуло аграріїв на пошук інноваційних рішень в сфері сільського господарства. Як не дивно, але аграрії винайшли результативний спосіб покращити родючість ґрунтів – розведення черв’яків. На перший погляд не досить приємне заняття може вирішити масу проблем людства.

Проблема утилізації відходів тепер вирішується просто.

В наш час набирають стрімкого розвитку великі міста, що приводить до накопичення побутових відходів. Варто сказати, що вони складаються із органічних відходів та каналізаційного мулу, який утворюється внаслідок накопичення стічних вод. Масштабні промислові комплекси збирають численні гнійні відходи, які потребують знищення. Інакше відбудеться забруднення оточуючого середовища. Довкола комплексів по переробці лісу накопичується велика кількість тирси. Проте всі ці проблеми може вирішити звичайний дощовий черв’як. Яким чином?

  • Дощові черв’яки перероблюють гній в сухий матеріал, тобто 1 т гною дорівнюватиме приблизно 600 кг сухої речовини.
  • Таким чином сухе добриво вміщує в своєму складі органічні речовини близько на 40%, тобто по 1-2% калію, фосфору та азоту. Крім того там присутні корисні для рослин мікроелементи.
  • Решта 400 кг речовини слугуватимуть для забезпечення життєдіяльності черв’яків та процесу дихання.

Розвиток вермикультивування в Україні

На території України набирають розповсюдження ферми, які займаються розведенням дощових черв’яків для виготовлення біогумусу. Більшість господарств займаються виведенням різноманітних видів рослин, гібриди кукурудзи та інші. Тоді як господарств вермикультивування досить мало, одна з таких ферм знаходиться в Полтавській області. За словами власника органічними добривами користуються невеликі аграрні господарства, які роблять замовлення гумусу всього на 500 кг-1т. Однак варто відзначити, що масштабні господарства, які займаються розведенням сої та кукурудзи також використовують гумус. Оскільки завдяки органічним добривам соя та насіння кукурудзи піонер дає високий врожай. Тому замовлення від таких аграрних господарств поступають на 20-30 тонн. З цією метою купують гумус і приватні фермери, які займаються вирощуванням квітів. Компанія «Агробонус» пропонує органічні стимулятори росту рослин та добрива для отримання високих врожаїв.  

Сегмент використання біогумусу досить вузький і на це існує декілька причин:

1.      Великі агрохолдинги прагнуть значних прибутків, крім того вони націлені на стрімкий розвиток господарства. Тоді як думати про захист навколишнього середовища та збереження ґрунту не для них.

2.      Малі за розмірами господарства не мають в наявності необхідну спеціалізовану техніку для внесення органічного добрива.

3.      Тепличні господарства відмовляються від використання біогумусу через незручності у внесенні їх у ґрунт. Оскільки техніка забивається, а це зупиняє виробництво.

Альтернативні рішення

Однак існує альтернатива – змішування біогумусу з мінеральними добривами. Завдяки такому поєднанню рослини та, наприклад, насіння кукурудзи піонер будуть отримувати необхідну кількість корисних речовин. Компанія «Агробонус» має широкий каталог насіння та добрив для різноманітних покупців та господарств. Цей спосіб дозволяє економно використовувати добрива, тому як вони утворюють рухові комплекси. Гумус має в своєму складі корисні ферменти та стимулятори росту, які знижують рівень стресу для рослин. При цьому органічні добрива очищують ґрунт від токсичних та шкідливих продуктів.  


2015-04-03 16:54:06

Главная