Главная
Главная
Главная
Главная
Сообщение
Карта сайта
  • pic1
  • pic1
  • pic1
Складові цінника хліба Назад

Підприємства хлібної галузі стараються втримати ціну на хлібобулочні вироби. Проте в ситуації масового підвищення цін з кожним днем положення набирає критичного характеру.

На стрімке підвищення цінників впливає ряд численних факторів:

  • подорожчання пального, цифра доходить майже до 50%;
  • мінеральні добрива купити на сьогоднішній день також важко по доступній ціні;
  • підвищення цін на енергоносії, в тому числі можна говорити не лише про газ та опалення, але й про освітлення;
  • збільшення ціни на основну сировину для галузімука. Даний період відзначається подорожчанням приблизно на 17%.

Перед урядом України постає питання: збільшити вартість хлібобулочних виробів для населення і таким чином підтримати галузь по виробництву хліба чи все-таки надати для виробництва фінансову підтримку у вигляді компенсаційних виплат?

Чого чекати хлібній галузі від періоду жнив?

Фактори, які сприяли подорожчанню сировини, поставили хлібобулочні підприємства в скрутне становище, тобто на межу виживання. Через штучне утримання цінника на хліб зі сторони держави, галузь знаходиться в складному фінансовому становищі.

Аграрний фонд постачає муку на підприємства з тривалою затримкою, що примушує купувати сировину по комерційній ціні. При цьому планується додаткове підвищення цінника на муку.

Експерти відмічають, що новий сезон надасть цифри по урожайності зерна та покаже, наскільки врожай зможе забезпечити внутрішні потреби країни. При використанні мінеральних добрив, ціна котрих може окупити себе високими показниками врожайності, збір зерна може вийти на новий рівень. Компанія «Агробонус» пропонує продаж насіння по доступній ціні.

Незважаючи на це хлібозаводи вимушені підняти ціни на хліб в межах від 10 до 20%. Інакше підприємства будуть на межі банкротства та закриття. Без оборотних активів хліборобній галузі загрожує повна зупинка виробництва хліба.   

Пекарі шукають підтримку

Представники хлібозаводів нарікають на надмірне втручання зі сторони держави в ціноутворення на хлібобулочні вироби. Саме тому вони вимагають відмінити регулювання зі сторони уряду в повному обсязі. Тоді можна буде говорити про позитивні зрушення в галузі.

Як відзначають експерти, держава буде регулювати та встановлювати хлібний асортимент в межах обласних регіонів, що охоплює близько 80% від всього виробництва. Подібна ситуація вигідна для населення, проте не для виробників. Таким чином уряд здійснює тиск на галузь та перекладає «тягар» своїх проблем на плечі хліборобної компанії. При цьому держава повинна подумати перш за все про компенсаційні виплати галузі.

Ситуацію може врятувати висока врожайність зерна. Тоді якщо мінеральні добрива купити по доступній ціні, то в сезон можна зібрати значний урожай. Компанія «Агробонус» являється надійним партнером в аграрному виробництві.

Втім, як уряд вирішить проблему з хлібобулочним виробництвом не відомо: на користь населення, яке уже знаходиться за межею бідності чи встановить компенсаційні виплати із пустої казни на користь галузі.


2015-03-30 17:02:31

Главная