Главная
Главная
Главная
Главная
Сообщение
Карта сайта
  • pic1
  • pic1
  • pic1
Живі кошти за ріпак Назад

За рахунок підвищення врожайності та кількості збору готової продукції аграрії збільшують посів озимих культур. Серед них значне місце посідає ріпак, площа посіву якого збільшується від 500 тисяч га до 850 тисяч га. Вирощування ріпаку приносить великі суми прибутку з розрахунку на один гектар посівів, що в свою чергу робить його досить рентабельним продуктом сільського господарства.

Особливості культури ріпак 

Озимий ріпак переважає в своїй кількості з метою отримати живі гроші в достатньо ранній весняний період для продовження роботи на полях. Україна в малій кількості залишає продукцію ріпаку в країні, більшість йде на експортування в європейські країни, які також використовують його для задоволення технічних задач.

Розширення площі посіву ріпаку збільшується за рахунок підвищення попиту зі сторони Європи для виготовлення біоетанолу. Подібний критерій посприяв збільшенню ціни на ріпак не тільки на внутрішньому ринку України, але й на світовому ринку. Якщо для порівняння взяти насіння ріпаку та від компанії «Агробонус» насіння сої ціна якої значно нижче, тоді стає зрозумілим інтенсивне збільшення польової площі під ріпак. Вартість цієї культури товарного посіву змінюється рік за роком в рамках 4-6 тисяч гривень за тону зерна. Повернення коштів за продаж ріпаку відбувається влітку (червень-серпень). Це відбувається в період підготовки до посіву озимих культур. В цей час відбувається закупка техніки та зерна, а також інших необхідних матеріалів для підготовки поля.

Потенційні можливості України

Ріпак вирощують переважно в Одеській, Вінницькій та Хмельницькій областях, кліматичні умови яких підходять для ріпаку. Втім культура поширена по всій території України. В середньому Україна може вирощувати близько 1,5 млн. га ріпаку. При умові, що українські аграрії будуть відводити під ріпак близько 10% полів щорічно можна збирати врожай до 8 млн. тонн.

Компанія «Агробонус»пропонує на продаж якісне зерно ріпаку та насіння сої ціна якої являється доступною як для середніх, так і для малих підприємств.

Ріпак як сільськогосподарська культура може принести досить непоганий прибуток при умові належного догляду та дотриманні правил вирощування. Ріпак при інтенсивному розвитку потребує додаткового захисту від хвороб та шкідників, а також не стане зайвим обробіток органічними добривами. Тому догляд та вирощування культури займають досить багато сил, праці та коштів. Саме тому розмноженням цієї рослини займаються лише великі аграрні компанії.

Особливості вирощування ріпаку

Ріпак як сільськогосподарська культура являється невибагливим і простим в процесі вирощування. Однак є специфічні особливості:

  • висівати на ґрунт, де не буде вирощуватись жодна інша культура;
  • як попередник його можна використовувати для озимої пшениці та зернових культур;
  • вміст олії не повинен бути нижче 45-48%;
  • дотримуватися технологій вирощування.

У зв’язку з підвищенням цін на енергоносії збільшується популярність ріпаку як культури, яку використовують як сировину для виготовлення біоенергетичних продуктів живлення. Крім того він займає передове місце в світовій торгівлі


2015-03-13 17:26:09

Главная