Главная
Главная
Главная
Главная
Сообщение
Карта сайта
  • pic1
  • pic1
  • pic1
Посилення органічного вектору в сільському господарстві України Назад

Кожен із нас прагне жити в достатку та харчуватися корисними продуктами, які позитивним чином впливатимуть на наше здоров’я. Саме тому багато обирає органічну продукцію, яка відзначена сертифікатом якості.

Прихильники інтенсивних технологій в сільському господарстві, які виступають за використання хімічних та мінеральних добрив, в тому числі гербіциди для соняшника та пестициди згодом розуміють, що органічна продукція забезпечує високу якість життя. В цьому випадку йдеться про продукти харчування, а отже про здоров’я всієї нації.

Компанія «Агробонус»пропонує продукти органічного походження для вирощення високоякісного врожаю.

Органікастиль здорового життя

З іншої сторони прихильники органічного землеробства відстоюють органіку через збереження ґрунту та навколишнього середовища, що принципово важливо для розвитку аграрного господарства. Оскільки земля являється основним ресурсом. Для збереження лідерської позиції на світовому аграрному ринку потрібно піклуватися про захист родючості українських чорноземів, які і без того забезпечують нам продовольчу безпеку.

Проте головний парадокс полягає в тому, що технології органічного землеробства значно поступаються методам та розвитку інтенсивного землеробства. Для порівняння приведемо наступні факти: на Україні близько 42 мільйона га земельних угідь, тоді як в обробітку для вирощування органіки лише 270 тисяч га. Наразі зареєстровано 35 тисяч суб’єктів господарювання, які використовують мінеральні добрива та гербіциди для соняшника, в той час як підприємства, сертифіковані як органічні займають досить малу частку, всього 164 суб’єктів господарювання.

Компанія «Агробонус»представляє сертифіковані товари, які не вбивають родючі властивості чорноземів та природні стимулятори рослин, які не впливають на якість органіки.

Причини нечисленності підприємств органічного господарства:

  • органічне землеробство поступається кількістю прибутків та врожайністю в порівнянні з інтенсивним господарюванням;
  • високий цінник продукції не завжди являється доступним для загальної маси покупців, а це важливо в умовах низького життєвого рівня населення України;
  • органічна продукція не забезпечує високу конкурентоспроможність виробників;
  • великі трати на виробництво не завжди окупаються на ринку;
  • незначний попит серед населення.

Поразка органіки

В результаті органічне виробництво програє інтенсивному господарюванні в багатьох пунктах: прибутковість, конкурентоспроможність, можливість подальшого розвитку. Саме тому багато сільськогосподарських господарств надають перевагу інтенсивній технології з використанням хімічних та органічних добрив, стимуляторів та пестицидів, в тому числі використовуються гербіциди для соняшника. Такі методи приносять велику врожайність, малі втрати та високий прибуток. Тому підприємці обирають виграшний варіант.   


2015-02-23 13:37:35

Главная