Главная
Главная
Главная
Главная
Сообщение
Карта сайта
  • pic1
  • pic1
  • pic1
Нові перспективи забутих масляних культур: рижій Назад

Рижій і льон являються культурами, які давно здобули популярність в світі, але до цих пір не знайшли відображення в сільськогосподарському господарстві нашої країни. Аграрні підприємства зосередили увагу на соняшникових та кукурудзяних культурах, які тим не менше приносять більше фінансових збитків та інших проблем, ніж прибутку. Адже купити соняшник являється не так вигідно як вирощувати рижій. Значні посівні площі обростають масою проблем: неможливість вчасно та якісно підготувати ґрунт до наступного сезону, вчасно зібрати весь урожай на полях та найгіршерозповсюдження різноманітних хвороб, що приводить до зараження ґрунту. А тим часом насіння кукурудзи, ціна якого часто не окупає себе, заповнило всі ніші аграрних підприємств.   

Багато спеціалістів радять повернутися до культур, які не так давно мали поширення на території Українирижій та льон. Крім того багато країн Західної Європи та Америка поступово відновлюють посівні площі цих масляних культур. Тому прийшов час ще раз переглянути умови розвитку та вирощування цих культур. Компанія «Агробонус» пропонує широкий асортимент різноманітного насіння.

Що представляє собою рижій?

Рижій відноситься до сімейства капустяних. Найбільшої розповсюдженості набули два види рослиниярий та озимий сорти. Серед особливостей та характеристик рослини можна виділити наступні:

  • вегетаційний період проходить без чутливості до засухи;
  • висока стійкість до морозів надає можливість рослині безпроблемно переносити фактори сурової зими;
  • без особливих ознак порушення структури та якості рослини, рижій добре переносить період з мінімальною кількістю опадів, що не впливає на урожайність рослини;
  • легко пристосовується до різних видів ґрунтів, за виключенням полів із важким ґрунтом глинястої структури.

Саме тому культуру можна без проблем вирощувати на всій території України незалежно від кліматичної зони. Рижій як масляна культура виділяє в ґрунт специфічні ефірні масла, які за своїм вмістом та дією зупиняють та пригнічують розвиток бур’янів, а також не дають можливості розповсюджуватися хворобам та шкідникам різного характеру. Ефірна олія діє в рамках періоду формування стебла та до повної зрілості зерна.

Крім того прослідковуються високі показники врожайності культури – 30 ц/га. При правильному дотриманні всіх правил вирощування навіть на півдні країни можна очікувати високі результати, близько 20 ц/га.

Область використання рижію та продуктів переробки

Олію рижію успішно використовують не лише в продуктах харчування, але й в медицині. В структурі цієї рослини знаходиться велике число корисних вітамінів (А, В, К, Е), а також комплекс поліненасичених жирних кислот. В свою чергу це позитивним чином впливає на рівень холестерину в організмі. Крім того ці корисні речовини можуть потрапити до вмісту продуктів тваринного походження при умові використання рижію як корм для тварин.

На світовому ринку продукт має велику популярність за рахунок виготовлення на його основі біопалива. А отже це шлях не лише до господарювання з екологічної точки зору, але й основа енергетичної незалежності для нашої країни. Тому купити соняшник сьогодні уже не варіант.

Компанія «Агробонус» Ваш надійний партнер в бажанні вийти на широкі простори агробізнесу.  


2015-02-20 13:30:50

Главная