Главная
Главная
Главная
Главная
Сообщение
Карта сайта
  • pic1
  • pic1
  • pic1
Льон, амарант, фундук – нові рослини українського поля Назад

Поля України по сусідству з пшеницею та соняшником будуть займати тепер більш екзотичні рослини. На півдні аграрії уже зайнялись вирощуванням нута, хурми та фундука, насіння оптом купити можна в різних компаніях, наприклад «Агробонус». Аграрії стверджують, що на заміну зернових культур прийде амарант. В той же час Україна відкриває деякі культури вдруге, наприклад, рис та льон раніше охоплювали значну площу на теренах України.

Шляхи відступу для аграріїв

Салати із нута, хліб із пшона та плов із насіння сорго. Невдовзі такий набір страв може появитися на столі українців та стати звичним. Проте експеримент з новими або забутими старими культурами не являється бажанням скуштувати екзотики, як могли подумати прихильники тонкощів кулінарного мистецтва. Тому ми постараємось з’ясувати глибокий задум аграрних підприємств.

Якщо торкатися теми лише України та забути про мету нагодувати весь світ зерновими культурами, тоді перед нами постає зовсім інша картина.  

По-перше, українські поля повздовж і поперек засіяні такими культурами-монополістами як соняшник, цукровий буряк, соя, пшениця, горох, кукурудза та ріпак. Широке розповсюдження таких культур викликане економічними міркуваннями. Будь-яке насіння оптом купити не становить проблем. Крім того дані культури мають великий попит на зовнішніх ринках.

Але варто звернути увагу на український чорнозем, який потерпає від набору таких зернових. Оскільки більша частина виснажує землю і крім цього виділяє речовини, після яких лише деякі рослини здатні прижитися на полі. Саме тому аграрії та різні компанії України, включаючи компанію «Агробонус» прийшли до висновку відродити землю завдяки правильному використанню добрив та частим сівозмінам. Власне аграрні підприємства страхуються за рахунок експорту нута, льону, гірчиці в інші країни. З допомогою цих культур відкривається доступ до різних ринків збуту, а також відновлюється ґрунт.

Продукти азіатського походження на теренах України

Спостерігаючи на полицях магазинів такі продукти як фундук чи рис ми не задумуємось, що вони можуть бути суто українськими. Крім цього варто сказати, що українські аграрії вирощують не тільки зернові культури, проходять експерименти з введенням нових рослин, що дозволить українцям насіння оптом купити різного походження.

На півдні України досить вдало вирощують рис ще з 1961 року. З того часу створено понад 30 різних видів цієї рослини. Крім того південні аграрії вирощують нут. На Україні ця рослина не має ще великого поширення, однак користується популярністю на Сході, в Азії та Північній Африці. Вирощування нута примножується в світовому масштабі приблизно на 200 тисяч тонн. Нут вирощують в тих місцях, де кукурудза та горох не здатні вистояти проти засухи. Саме тому виробники ризикують та починають виробництво нових культур


2015-02-14 13:08:22

Главная