Главная
Главная
Главная
Главная
Сообщение
Карта сайта
  • pic1
  • pic1
  • pic1
Вплив зрошення на ґрунтові процеси Назад

Зовнішні умови життєдіяльності рослин можна регулювати за рахунок процедури зрошення ґрунту. Це призводить до певних модифікацій складових ґрунту, а також в шарах повітря, які знаходяться при землі. Подібні зміни можуть відзначатися як сприятливими, так і несприятливими наслідками. Завдання аграріїв полягає в тому, щоб за допомогою певних методів та прийомів посилити одні результати зрошення та скоротити прояви інших.

Ефект процедури зрошення на ґрунт

Вода як і сама процедура зволоження ґрунту являється визначальним чинником для ґрунтоутворення. Систематичне зрошування та підживлення корисними речовинами дозволяє змінити напрям утворювальних процесів. В той час як нова територія неначе переноситься в абсолютно іншу кліматичну зону, що в значній мірі відзначається на посівному періоді та матеріалі для сівби. От хоч би такий приклад як гібриди кукурудзи, культура яких потерпає від не достатку зволоження.  

Зміни ґрунту від зрошення:

·         модифікується фізичний станруйнування структурних агрегатів великою масою води, що в результаті пересичення водою може призвести до негативних наслідків – запливання ґрунту, зменшення властивостей водопроникності, утворюється кірка та зменшується властивість пропуску повітря

·         змінюється процес накопичення та руйнування органічних речовин;

·         відбувається зміна в мікробіологічних та хімічних процесах, варіюється їх інтенсивність.

Правильне регулювання постачання води може скоротити негативний вплив вологи на ґрунтові процеси завдяки оптимальному способу полива та використанню сучасної зрошувальної техніки. Баланс введення вологи на поля може як зберегти та і знищити насіння сільськогосподарських культур. Лише раціональне внесення добрив та систематичне зрошення може гарантувати якісні сходи насіння, тоді як гербіциди та мінеральні добрива – високу якість продукту. Враховуючи ці фактори, можна стверджувати, що ячмінь, ціна якого не виходить за рамки ринкової, повинен відповідати високим нормам якості.

Зрошення також здійснює вплив на мікроклімат ґрунту, зокрема верхнього шару, в якому відбувається процес розвитку сільськогосподарських культур (кукурудза, зернові культури, ячміньціна яких залежить від якості).

Час від часу процес зрошення застосовується для утеплення, але частіше для охолодження ґрунту. Так як вода має нижчу температуру відбувається процес випаровування за рахунок витрат тепла.

Необхідність проводити зрошування регулюється в залежності від співвідношення температурних показників, місцевих умов та типу вирощуваних культур.   


2015-01-16 17:23:27

Главная