Главная
Главная
Главная
Главная
Сообщение
Карта сайта
  • pic1
  • pic1
  • pic1
Вовчок – смерть врожаю! Назад

Найбільшою численністю серед рослин-паразитів відзначається вовчок, який розповсюджується під землею та нараховує понад 120 різних видів. Така різноманітність пояснюється широким діапазоном в підборі рослин господарів та чималою областю поширення. Вовчок як шкідник паразитує на рослинах дикорослого та культурного типу. Тому в аграрній промисловості застосовуються всі можливі хімічні препарати, гумифилд для стимуляції росту рослин та інші біологічні засоби.  

На території України можна зустріти близько 40 видів даного шкідника, який пошкоджує сільськогосподарські культури. Найбільшу шкоду приносять паразити, які розповсюджуються на кормових, овочевих, технічних, баштанних та декоративних рослинах: вовчок соняшникового типу, мутеля, конопляна заразиха, вовчок люцерновий та баштанний.

Дані типи паразитів являються багаторічними шкідниками з відсутністю хлорофілу. Вовчок веде незвичайний спосіб існування, що відбивається в деяких особливостях: специфічний вигляд (листя нагадує луску, насіння перебуває в великій кількості в дрібних зернятках) та відсутність справжнього кореня. При цьому у нього досить широка спеціалізація: кожен окремий вид пристосовується до певного виду рослини, роду або сімейства.

Яким чином вовчок впливає на сільськогосподарські культури?

Вовчок, який паразитує на соняшнику може вражати інші рослини: тютюн, полин, помідори. Широке розповсюдження шкідника приводить до загибелі рослин із-за виснаження культури та недостатньої кількості зволоження. Виживання рослини можна забезпечити частково біологічними препаратами, використати гумифилд та інші засоби для відновлення стійкості та життєвих показників культури.

Вовчок отруює рослину, на якій паразитує через власні продукти життєдіяльності. Він вбиває рослину за рахунок споживання її поживних речовин та води. Більшість культур в’яне та відмирає.

Насіння заразихи відрізняється легкістю, що зумовлює її швидке поширення за допомогою вітру, води, приставати до знаряддя чи ніг разом з ґрунтом. Вовчок присмоктується до рослини господаря, проростає і стає помітним на землі через 2 місяці.

Як позбутися від шкідника?

Для захисту рослин від цього паразита застосовують наступні прийоми:

  • очищення насіння від можливого зараження та огляд культури;
  • проводити сівозміни, використовувати культури, які не можуть переносити шкідника;
  • регулярне виполювання паразита до початку процесу цвітіння, вовчок виполюють, збирають з поля і спалюють або закопують глибоко в землю;
  • крім того потрібно використовувати засоби, які допомагають рослинам боротися зі шкідником, наприклад, гумифилд як стимулятор росту та використовувати поживні елементи для відновлення рослин.

Оскільки вовчок вражає не тільки сільськогосподарські культури, а й дикорослі, важливо прийняти необхідні міри захисту на всіх рівнях розвитку рослин. 


2014-12-29 16:34:51

Главная