Главная
Главная
Главная
Главная
Сообщение
Карта сайта
  • pic1
  • pic1
  • pic1
Стреси рослинного характеру – удар по Вашому бюджету Назад

Стрес представляє собою повсякденну ситуацію в житті людей, яка підстерігає кожного. Однак встановлено, що рослини також страждають від стресових ситуацій. Часом настільки, що продуктивність може впасти до нуля або привести до загибелі.

Досить важливим пунктом є захист від стресу, який проявляється в ситуації, коли потрібно вберегти продовольчі культури від зниження врожайності насіння. Оптом придбати культури можливо в різноманітних компаніях, головне звернути увагу на якість продукту.  

Причини виникнення стресу

Які фактори впивають на виникнення стресових ситуацій? В першу чергу варто відзначити абіотичні чинники, які проявляються внаслідок кліматичних змін (сонячне світло, повітря, вода, температура), рельєфних і ґрунтових особливостей. За останній час набрав ваги людський фактор, що проявляється внаслідок залучення різноманітних інноваційних технологій, як наприклад в сингента насіння. Стрес дає про себе знати за рахунок змін в кліматичному поясі, що призвело до підвищення температури та умов зволоження.

Ознаки стресу по зовнішньому вигляду

  • припинення росту у рослин;
  • втрата напруженості тканин;
  • порушення водного балансу;
  • висихання листя;
  • прояви пожовтіння листя не залежно від вікових особливостей.   

Способи подолання стресу

Європейські країни являються на крок попереду в розробці засобів та рекомендацій для зменшення шкідливого впливу на рослини. Пропонується використати два способи вирішення проблеми: антистресові препарати та селекція.

Метод селекції переслідує намір дослідити та винайти нові сорти насіння, купити котре зможуть згодом всі сільські господарства. Адже як стало відомо багато проблем виникають і набувають поширення на генетичному рівні. Як тільки виникають умови, щ спричинюють стресі ситуації, на клітинному рівні встановлюється блок генів, які несуть відповідальність за продовження життєвих процесів. Наукова робота побудована на дослідження та розробках, за допомогою яких можна ввести в геном культурної рослини локуси. Як показують дослідження, за рахунок цих клітин гени перестають блокуватися під час виникнення стресу.

Антистресанти  

Продаж насіння з використанням антистресантів набирає оборотів на ринку України. Дана продукція здійснює колосальний вплив на обмінні процеси рослин. Антистресанти потрібно застосовувати комбінованим способом, щоб запобігти надмірному виснаженню. Перш ніж обирати, потрібно визначити якісний продукт за складом та приналежністю до певної культури. Після використання варто прослідкувати за ефектом препарату.


2014-12-08 16:39:14

Главная