Главная
Главная
Главная
Главная
Сообщение
Карта сайта
  • pic1
  • pic1
  • pic1
Нестача елементів живлення сільськогосподарських культур Назад

Зовнішній вигляд рослин являється показником, який свідчить про нестачу чи надмірне живлення рослин спеціальними добривами. Саме зовнішні ознаки повідомляють про дефіцит необхідних елементів для рослини, а також про потребу сільськогосподарських культур в добривах. Проте це не завжди є ознаками нестачі поживних речовин. В інших випадках можна судити про шкоду, спричинену шкідниками чи хвороботворними бактеріями. Крім того на стан рослин здійснюють вплив зміни в температурному режиміисокі температури чи заморозки), а також кількість опадів. Необхідно вміти відрізняти вплив одних чинників від інших.

Поживні речовини та їх вплив на розвиток рослин

Проявлення конкретних ознак являється нестачею відповідних поживних речовин, наприклад таких як хелатні добрива. Проте слід відзначити, що надмірна кількість хімічних речовин також негативно відбивається на зовнішньому стані сільськогосподарських культур. Наприклад, марганець, хлор і алюміній в надлишку приносять лише шкоду у вигляді уповільнення росту, відмирання живих клітин організму чи навіть може стати причиною гибелі.

Таким чином для регуляції росту культури застосовують такий елемент як гумифилд. Добрива об’єднують в спеціальні групи для діагностики проблем та виявлення шляхів забезпечення рослин спеціальними поживними речовинами.

Нестача мінерального живлення в рослинах проявляється за рахунок наступних симптомів:

1.      Дефіцит міді, кальцію, заліза, бору, марганцю відбивається на молодих листках та точках росту. При цьому дані компоненти не мають функції переходу від однієї сільськогосподарської культури до іншої. Тому як в ґрунті не зберігаються дані речовини, молода рослина в подальшому не отримує ці компоненти для живлення, що відбивається на її стані та розвитку. Це може привести до різноманітних хвороб та гибелі.

2.      Відсутність азоту, калію, магнію, фосфору та цинку відбивається на старому листі рослини. Дефіцит цих елементів в ґрунті свідчить про переміщення поживних речовин від однієї культури до іншої, тобто від старої до молодої. Це сприяє посиленому розвитку та запобігає голодуванню рослини.

Наприклад, відсутність або незначна кількість азоту та фосфору в ґрунті здійснює негативний вплив на рослину в загальному вигляді. В таких умовах відстежується уповільнення росту рослин, а також прагнення зайняти пряме положення. Листя змінює забарвлення, воно набуває блідого світло-зеленого кольору.

З метою відвернути подібні симптоми у сільськогосподарських рослин варто вчасно вносити добрива та підживлювати культуру поживними речовинами


2014-12-04 14:13:20

Главная