Главная
Главная
Главная
Главная
Сообщение
Карта сайта
  • pic1
  • pic1
  • pic1
Чи являється обов’язковим палити солому під час підготовки площі після стерньових попередників? Назад

Сільські підприємства на сьогодні залишаються не в змозі забезпечити збір соломи на полях за відсутності розвиненої тваринницької галузі. Саме тому більша частина соломи залишається на полях. В деяких випадках це не викликає жодних проблем, адже під час процесу перегнивання і розкладання солома виступає в ролі оптимальної альтернативи органічним добривам.

Проте в посушливий період їй не вистачає часу для розкладання і фермери прийшли до висновку спалювати поля, готуючи їх таким чином під озимі культури, такі як зернові чи ріпак. Оскільки солома порушується система сходів культури та її розвиток.

Останки рослин можуть нести зараження чи хворобу для наступних культур. Наприклад, якщо висаджувати кукурудзу по такому є попереднику це може призвести до розповсюдження хворобисажкові гриби. В такому ж положенні виявляється насіння пшениці, яке вражається фузаріозними грибами.

Науковий підхід у вирішенні проблеми

За допомогою наукових досліджень була винайдена формула розв’язання цієї задачізбільшення швидкості розпаду попередників з метою ліквідації згубних наслідків зараження.

Наукова спільнота створила масу біопрепаратів, які здатні за короткий час до настання морозів розкласти целюлозу, знищити патогенні та шкідливі мікроорганізми, а також покращити якісні показники ґрунту. Крім цього мікробіологічні препарати здатні організувати дію макро та мікро компонентів для ефективнішого доступу рослинам.

Даний препарат «Екостерн» представлений у вигляді спор та бактерій, що дає можливість діяти в посушливих та морозних умовах. При цьому він проявляє хороші характеристики при взаємодії з соломою зернових культур, кукурудзи чи соняшника. При оптимальних умовах Екостерн досить швидко перероблює солому в стан, який не загрожує посівам. При цьому йде збагачення ґрунту вуглецем. Від швидкої переробки можна отримати максимальну кількість віддачі: рештки рослин не залишаються на полях і таким чином не інфікують молоді культури шкідниками та хворобами.

Залишається лише зазначити норми використання препарату: від 0,6 до 2-3 л/га. Доза може варіюватись в залежності від типу рослинної культури. При цьому спеціалісти відзначають, що невід’ємним фактором високої результативності є застосування хімічних препаратів, які прискорюють дію біота. В цьому випадку це може бути азот або карбамід.

Несприятливі погодні умови не дають гарантій ефективності лише біопрепаратів, тому хімічні добавки сприяють результативній боротьбі з захворюваннями. 


2014-11-26 15:17:25

Главная