Главная
Главная
Главная
Главная
Сообщение
Карта сайта
  • pic1
  • pic1
  • pic1
Мікроелементи як основа мікродобрив та їх значення в житті рослин Назад

Основною складовою будь-яких мікродобрив виступають мікроелементи, до складу яких входять наступні хімічні компоненти: бор, марганець, цинк, мідь, молібден та інші. Дані мікроелементи відповідають за збільшення активності ферментів, що змінюють швидкість біохімічних процесів. Дані компоненти входять до складу ґрунту та рослин в незначній кількості. Однак це не означає, що вони не відіграють важливої ролі в розвитку рослин. Навпаки, відсутність даних мікроелементів негативно впливає на рослини та може викликати розвиток захворювань, пошкодження з боку шкідників, що понижує родючість, зменшує врожай та його якість.

Практичну значущість мають марганець, бор, мідь, цинк. Невід’ємну роль в житті та розвитку овочевих культур відіграє бор в якості мінеральних добрив. Оскільки його хімічні сполуки збільшують кількість крохмалю в кореневищі картоплі, підвищують вміст різноманітних корисних речовин та вітамінів в рослинахбільшості це стосується вітамінів С і А), крім того піднімається рівень сахарози в цукрових буряках.

Подібна реакція спостерігається при застосуванні технології інокуляції. Інокулянти для сої екологічно безпечні бактеріальні препарати, які являються вигідними економічно, забезпечують кореневища та бульби рослин корисним азотом. Дана технологія являється біологічним способом підвищення врожайності овочевих рослин без використання хімічних елементів.

Мінеральні компоненти відзначаються властивостями впливати на структуру, розвиток системи кореневища, фізіологічні властивості та функції клітини, що напряму веде до підвищення врожайності.     

Роль мікроелементів в розвитку та життєдіяльності рослин

  1. Дані компоненти ефективно впливають на родючість рослин за рахунок збудження швидкості реакції, що дозволяє результативно застосовувати головні компоненти живлення – воду, сонце та мінеральні елементи – в першу чергу азот, калій, фосфор.
  2. Мікроелементи здатні утворювати сполуки з нуклеїновими кислотами та впливати на розвиток біохімічних реакцій.
  3. Крім того мінеральні компоненти мають змогу підвищувати здатність рослинних тканин до відновлення.   

Запровадження мікродобрив в сільському господарстві

Добрива, до складу яких входять мінеральні компоненти в допустимій кількості для рослин, використовуються на полях з надзвичайною обережністю. Адже надлишок може лише нашкодити. Отже, в список входять бура, кристалічний мідний купорос, борна кислота, залізний і цинковий купорос та інші.

Порція для внесення визначається в залежності від виду рослинних посівів та типу добрив. Наприклад, ґрунтові гербіциди для соняшника являються кращим стартом для вирощування культури без бур’янів. Оскільки для великої врожайності варто всі захисні дії провести до початку сходу культури.

Мікроелементи потрібні рослині на протязі всього періоду розвитку, що допомагає створити максимально сприятливі умови для розвитку та росту рослин.     


2014-11-26 14:31:04

Главная