Главная
Главная
Главная
Главная
Сообщение
Карта сайта
  • pic1
  • pic1
  • pic1
Технологія вирощування високоякісного насіння сільськогосподарських культур Назад

Кожен підприємець прагне досягнути значних перспектив в області сільського господарства. За рахунок підвищення рівня організації насінництва є можливість розвитку галузі селекції. Основне завдання цієї галузі полягає в прискореному темпі розвитку насіння та сприянні розповсюдження якісних генетичних ознак різних сортів насіння та їх властивостей. Дослідження показують, що нові сорти рослин збільшують врожайність на 40%.

 

Для ефективного ведення сільського господарства використовуються різні сорти високої репродукції сингента насіння, які володіють якісними морфологічними і біологічними ознаками. За рахунок постійного використання в виробничому процесі одного сорту, згодом втрачаються його якісні властивості. Це відбувається внаслідок хвороб, мутацій та механічного забруднення. Тому власне потрібно проводити оновлення сорту за рахунок елітного насіння з високими біологічними показниками. Заміна сортового насіння без запізнення приводить до високоефективних результатів.

 

Загальні принципи виробництва насіння

 

Результат високої урожайності необхідної кількості за умов використання сингента насіння можливий лише за умов дотримання правил та оптимальних умов вирощування. Отже, універсальні вимоги:

 

1. попередники – вагома роль відводиться рослинам, які висівались на полях раніше. Адже деякі культури не можна висівати після пшениці, наприклад. Отже, слід уважно підбирати попередників для сівозміни.

 

2. своєчасне виконання робіт – якісна обробка ґрунту та використання сучасної техніки для посіву та збору урожаю зменшують можливі втрати.

 

3. використання добрив – важливо не ігнорувати своєчасне внесення поживних речовин та захисну обробку від шкідників та різноманітних хвороб.

 

4. просторова ізоляція – внаслідок близького розташування рослин, які мають здатність перехресно запилюватися потрібно розміщувати на відстані, а також з метою вберегти урожай від механічних домішок та сусідніх сортів рослин, від яких важко позбутися за допомогою спеціальної очисної машини.

 

5. сезонна прополка – очищення насінницького посіву від бур’янів та рослинних паразитів, що в свою чергу забезпечує чистоту сорту, його врожайні та якісні властивості.

 

6. технічні засоби – не дозволяється робити заїзди на поля техніки, яка не призначена для збору врожаю; суровий контроль очищення агрегатів від попередніх культур; потрібно визначити важливість сорту і починати збір першочергово з цієї культури.

 

7. збирання врожаю – на практиці використовується пряме та роздільне комбайнування. За умов рівномірного достигання зерна та його чистоті використовують прямий спосіб, в інших випадках роздільний.

 

Після збору насіння відбування процес обробітку та розфасування.


2014-08-28 10:58:18

Главная