Главная
Главная
Главная
Главная
Сообщение
Карта сайта
  • pic1
  • pic1
  • pic1
А БЕРІЗКУ «ВОНО БЕРЕ»? Нотатки з тренінгу «АГРОБОНУСА» Назад

Ігор Самойленко

 

 

Відійшли в минуле ті часи, коли аграріям не надто складно було орієнтуватись у наборі агротехнічних прийомів, засобів захисту та добрив. Особливо це стосується ЗЗР, котрих зареєстровано на ринку України понад 1000. І кожен з них обставлений рекламним супроводом так, що спробуй не повірити! Один ефективніший за іншого: і бур’яни нищать, і від хвороб та стресів лікують, і прибавку врожаю забезпечують. Втім на практиці часто виникають все нові й нові ситуації, котрі не завжди і передбачиш

Саме тому незмінною ознакою хорошого технологічного супроводу продаж є різні навчальні семінари та дні поля. Відома на аграрному ринку дистриб’юторська компанія «Агробонус» застосувала оригінальний прийом – проведення навчальних тренінгів. Добрий десяток з них вона вже провела в різних регіонах нинішньої зими та на початку весни. Тренінги буди присвячені засобам захисту рослин, новинкам насінництва та умовам кредитування через ПроКредит Банк. На одному з них, організованому для Індустріальної молочної компанії, побував і наш журнал.
Схема проведення тренінгу була простою: доповідачі компаній – виробників засобів захисту по черзі знайомили присутніх фахівців агрокомпаній зі своїми оновленими портфелями продуктів. При цьому  особливу увагу вони звертали на захист тих культур, котрі вирощує компанія, та на боротьбу з найбільш проблемними для них бур’янами і хворобами. Це не були класичні доповіді-монологи, а жвава, в режимі «питання-відповідь» розмова професіоналів: перші чудово орієнтуються в хімічних продуктах, другі – в агробізнесі. Причому практиками були обидві сторони. Адже відомо, що сьогодні в компаніях, які представляють кращих світових хімічних виробників в Україні, зазвичай працюють висококласні фахівці з великим практичним досвідом агрономічної роботи. Часто-густо чітко вибудовану промову щодо переваг препарату ламала єдина фраза одного з чернігівських агрономів: «А берізку воно бере?» – «Не вбиває, але пригнічує…» – «А-а-а…», – скрушно хитав він головою і чекав наступного доповідача. З наступним доповідачем ситуація була майже ідентичною. Подібних проблемних питань у практиків було чимало – і щодо пирію та хвощу польового, і щодо сокирок та амброзії, і щодо підмаренника, лободи та ще десятка інших бур’янів. Як ефективно боротися з падалицею соняшника? Які  норми дикамби є найефективнішими, які комбінації препаратів допустимі, а які ні? Чому при обробітках важливо враховувати не лише фазу розвитку культури, а й фазу розвитку бур’яну? Які з препаратів менше впливають на наступні культури? Чому треба використовувати не менше 200 л води для робочого розчину? Чому Харнес, Хармані чи Титус або Дуал, Прімекстра чи Гезагард? Чому, чому, чому?
Фахівці Індустріальної молочної компанії, які працюють на землях Чернігівщини та Полтавщини і серйозно прямують у своїх технологіях до нульового обробітку, шукали у відповідях представників «Сингенти», «Дюпону», «БАСФ» і «Байера» найоптимальніші рішення для своїх полів. Не один раз у залі виникала дискусія, однак сторони уміло прислухалися один до одного. До того ж, зрозуміло, що доповідачі акцентували увагу лише на своїх продуктах, тоді як виробникам треба було обрати компромісний варіант: щось від одного, щось від другого, а щось і від третього. Інформації для прийняття такого рішення того дня вони отримали більше ніж достатньо.
Однак усім учасникам тренінгу було зрозуміло й інше: незважаючи на велетенську хімічну індустрію, котра видає на-гора тисячі й тисячі препаратів, проблем з ефективним захистом рослин не меншає. За цими проблемами стоять не лише недоробки виробників хімії, не останню роль відіграють тут і чіткі дотримання рекомендацій, вміння логічно і розумно накладати їх на ситуації, що складаються. Недотримання лише одного, здавалося б, мізерного підпунктика може звести нанівець усі зусилля аграрія. Тому постійне оновлення знань є першою і головною умовою успіху.

 

Джерело: журнал «ЗЕРНО» 3/2011, стор. 104-105.


2014-09-26 11:04:13

Главная