Главная
Главная
Главная
Главная
Сообщение
Карта сайта
  • pic1
  • pic1
  • pic1
Інтерв'ю голови спостержної ради ТОВ Агробонус Василенко Людмили для аграрного журналу The Ukrainian Farmer в окремий спецвипуск «Аграрна Еліта України — 2015» Назад

           

УСПІХ «АГРОБОНУСУ»

 

 

 

 Що робить успішною ту чи іншу компанію? Відповідь очевиднаїї керівник. Він як капітан корабля прокладає шлях у бурхливому океані вітчизняного бізнесу, оминає підводні камені і долає сильні течії. Людмила ВАСИЛЕНКО, голова наглядової ради компанії «Агробонус», засновуючи шість років тому дистриб’юторську компанію, була впевнена в правильності обраного шляху і час це підтвердив.

 

 

 

 

 

 

 Ви працюєте на аграрному ринку України шість років. Яким був «Агробонус» у 2009-му і який він цьогоріч?

- Все починалось з однієї кімнати в готелі «Славутич» та двох співробітників. Нам тоді казали, що цей ринок дуже конкурентний, у вас немає шансів на нього пробитися, у вас нічого не вийде. Проте наша цілеспрямованість підігрівала бажання доказати і всім, і собі, що нам цілком по силам стати успішною компанією-дистриб’ютором на аграрному ринку України. І ми це зробили! На сьогодні у нашому штаті вже не два, а 70 співробітників, маємо 16 регіональних представництв і займаємо 5% ринку, але амбіцій у нас не поменшало: плануємо стати лідером, розширювати мережу наших представництв і мати принаймні 20%.

 На скільки важко за ситуації, що склалася в країні, вести бізнес, зокрема аграрний?

- Сьогодні ми добре знаємо, що українські аграрії працюють в не сприятливих умовах. Вже можна назвати традиційною проблему ринкової нестабільності. Через постійні стрибки цін як на сільгосппродукцію, так і на ресурси для її виробництва аграрії несуть великі збитки. Однак людство потребує продовольства за будь-якої ситуації, тому виробництво продуктів харчування завжди було і лишається актуальним. Раціонально використовуючи земельні ресурси, Україна зможе не тільки задовольнити внутрішні потреби, а й стати серйозним конкурентом на світовому ринку.

 На сьогодні ви вже відомий дистриб’ютор насіння, ЗЗР та мікродобрив на вітчизняному аграрному ринку. З якою компанією ви уклали першу дистриб’юторську угоду? Які фактори зумовлювали зростання «Агробонусу» впродовж цього часу?

-  З компанією «Піонер». Ми дуже вдячні нашим першим партнерам за те, що вони у 2009 році повірили молодому і тоді невідомому «Агробонусу» і довірили реалізацію насіння. Наші плідні відносини тривають дотепер, «Піонер» бере активну участь у розвитку наших спільних маркетингових заходів. Наступною компанією, що почала з нами співпрацювати, стала «Сингента», потім приєдналися «Лімагрейн», «Євраліс Семенс», «Маїсадур Семанс», «Касаад», «Байєр», «Басф»,«Інтермаг» та інші.

    На початку нашої діяльності ми поставили собі за мету пропонувати сільгоспвиробникам комплексні рішення для ведення їхнього бізнесу. І крок за кроком реалізовували заплановане. Якщо в перші роки роботи компанії в нашому портфоліо було тільки насіння, то з часом ми дійшли висновку, що варто додати ще й хімічні препарати, оскільки потенціал у цього сегмента ринку великий. Наступним кроком стало створення мережі стаціонарних та мобільних магазинів «Агролавка» для роздрібної торгівлі якісною продукцією насіння, ЗЗР та мікродобрив. Адже чимало малих фермерських господарств та присадибних сільгоспвиробників не можуть отримати доступ до товару, тому ми вирішили організувати франчайзинг програму «Агролавка», яка наразі успішно представлена в Київській області і в перспективі пошириться по всій Україні. Наступним сервісом нашої компанії стало відкриття відділу експортних операцій. Відтепер ми маємо змогу пропонувати аграріям розраховуватися з нами за придбане насіння, засоби захисту і добрива вирощеною сільгосппродукцією. І це ще не все. Цьогоріч ми запропонуємо нашим клієнтам чимало цікавих і корисних сервісів. Нехай це поки що залишиться інтригою, однак хочу вас запевнити, що очікування буде варте результату.

 Як відомо, нинішнім аграріям вже замало просто придбати насіння, добрива чи засоби захисту. Чи є технологічний супровід нормою діяльності вашої компанії?

-  Так, звичайно, технологічний супровід у нашій компанії чи не з перших днів роботи. Наші спеціалісти надають інформаційно-консультативні послуги у вирощуванні зернових культур кожному партнеру компанії.

Якими заохоченнями в цьому маркетинговому році ваша компанія порадує аграріїв?

- Збереження довіри клієнтів – запорука успіху. Після підбиття підсумків сезону ми традиційно оберемо найкращих клієнтів і запропонуємо їм цікаві подорожі.

Не можу не спитати про плани. Впевнена, ви точно знаєте, яким буде «Агробонус» ще через шість років…

- Звичайно, розвиватимемося ще більш активно, рухатимемося тільки вперед, пропонуючи нашим клієнтам ще більше корисних і цікавих для них послуг. Робота в аграрному бізнесі складна і водночас цікава. Особливо тепер, коли час вимагає і від нас, і від виробників нових підходів, нових рішень та технологій. Ми до цього готові і працюватимемо над тим, аби і наші клієнти були до цього готові.

  Ми продовжуватимемо нашу діяльність, пропонуючи насіння, засоби захисту рослин і добрива нашим клієнтам. Стосовно насіння, то, звичайно, імпортувати його в тих обсягах, як дотепер ми вже не можемо, дуже мало залишилось сільгоспвиробників, які можуть придбавати його за новим курсом. Однак вихід, як завжди, є. Цього сезону ми пропонуємо насіння, вироблене в Україні на заводах наших партнерів «Піонер», «Маїсадур Семанс», «Сингента» та інших. Також у нашій пропозиції з’явилось насіння вітчизняної селекції, з яким ми раніше ніколи не працювали.

   Основне наше завдання на сьогодні – бути на крок попереду. Саме це нам дає змогу успішно розвиватись та працювати, що ще раз підкреслює наше гасло «Ваше процвітання – наш успіх». 


2015-05-22 09:43:33

Главная